Size bir telefon kadar yakınız
0212 495 36 42
Dil Seçin
tr

Tesisat Temizliği

3 görüntülenme
Tesisat Temizliği

Tesisat Temizliği, kombilerin / kazanların özellikleri ve markası kadar önemlidir. Verimli ısı elde etmenin en doğru yolu tesisat temizliği yaptırmaktan geçmektedir.

Toplum arasında yaygın olarak doğru sanılan ama gerçekte yanlış olan bir bilgi vardır. Çok tesisat temizliği yaptırmak kombiye ve ısı tesisatına zarar vermektedir. Bu bilgi tamamen yanlış ve asılsızdır. Kombiler / Kazanlar konusunda uzman kişilere sorulduğunda en az yılda bir kez tesisat temizliği yaptırılması gerektiğini ifade ederler.

En iyi markanın en iyi model kombisi dahi olsa temiz olmayan bir tesisat ile verimli çalışması neredeyse imkânsızdır.

Tesisat Temizliği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tesisat temizliği yaptırırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus vardır. Bu hususların en başında tesisat temizliği konusunda uzmanlaşmış kişilerden veya firmalardan profesyonel destek almak gelir. Erka Teknik Profesyonel Ekibi ile uzman ve deneyimli kadrosu ile tesisat temizliği gibi ciddiyet ve uzmanlık gerektiren hizmeti profesyonel bir şekilde sunmaktadır.

Tesisat temizliği ile kombi / kazan bakımı birbiri ile karıştırılmaktadır. Halk arasında kombi ve kazan bakımı yapıldığında tesisat temizliği de yapıldığı sanılmaktadır. Kombi/Kazan Bakımı yetkili servisler tarafından kombinin çalışıp çalışmadığını o anki durumu kontrol etmek ve gerektiğinde gerekli parçaların değiştirilmesi veya temizlenmesi için yapılır.

Oysaki tesisat temizliği bütün tesisat ile birlikte tesisat borularını ve peteklerini kapsayan işlemdir. Tamamen uzmanlık ve deneyim gerektiren tesisat temizliği bu iş için üretilmiş özel kimyasallar kullanılarak yapılmalıdır.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, profesyonel destek almadan tesisat temizliğini bilinçsizce uzman olmayan kişilerin yapmamasıdır.

Peteklerin ve boruların içerisine uygun olmayan kimyasalların dökülmesi veya enjekte edilmesi daha sonra tamiri zor hatta mümkün olmayan olumsuz sonuçların doğmasına neden olur.

Erka Teknik tecrübe ve deneyimine güvenerek tesisat temizliği konusunda şu hususlara dikkat çekmektedir.

Tesisat temizliği sonrası çok düşük derecelerde bile kombinin en verimli ısıyı vermesini sağlayabilirsiniz.

Bütün tesisat borularında ve peteklerinde eşit ısı elde edersiniz.

Kombinin en uzak radyatörü bile ilk radyatör kadar iyi ısınır.

Tesisat temizliği ile ciddi oran gözle görülür bir fatura tasarrufu yapmış olursunuz.

Temiz tesisat kombinin ve kazanın yorulmasını engelleyerek uzun ömürlü olmasını sağlar.

Yapılan tesisat temizliği ile boruların ve peteklerin tıkanık olan yerleri açılır. Bunun gözle görünür örneği ise peteklerin üst kısmının ısınıp alt kısmının ısınmamasıdır. Bu durumla karşılaşıyorsanız tesisat temizliği yatırmanız gerekmektedir.

Tesisat temizliği başlı başına uzmanlık gerektiren zahmetli bir iştir. Evde kendi tesisat temizliğini yapmak hem yorulmanıza hem de bilinçsiz bir müdahale sonucu doğacak olumsuz sonuçlara neden olur.

Bu nedenle tesisat temizliği konusunda uzman ve deneyimli Erka Teknik ekibi her zaman profesyonel hizmet anlayışı ile yanınızdadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN