Size bir telefon kadar yakınız
0212 495 36 42
Dil Seçin
tr

KAZANLAR

2 görüntülenme
KAZANLAR

Kazanlar, gelişen teknolojinin maharetli dünyası kazan dünyasını da çepeçevre sardı. Ergonomik ve şık tasarımlı kazanlar evlerin, okulların ve işyerlerinin modern tasarımlarına uygun tasarlanmaktadır.

Güvenlik ve kalite ikilisini bir arada tutarak ihtiyaçları karşılayacak seçimler yapmak için kazan seçiminde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. İhtiyacınıza uygun kazanı tercih ederken kazanlar sayfamızda değindiğimiz konuları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Kazanlar konusunda aklınıza takılan soruları Erk Teknik ekibine sorabilir, profesyonel destek alabilirsiniz.

İnternetten edineceğiniz bilgiler bölge bazlı verilere göre hazırlandığı için tercih yaparken sizi yanıltabilir. Bu sebepten tercihinizi yapmadan önce mutlaka uzman ekipler tarafından uygun kazanlar ile ilgili keşif yapılmalıdır. Çünkü evinizin veya işyerinizin izolasyonuna ve tesisatına uygun bir ısı kaybı ölçümü yapılmalı ve buna göre ihtiyaçlar belirlenmelidir.

KAZAN ÇEŞİTLERİ

Kazanlar iki ana kategoriye ayrılırlar.

  • Duvar Tipi Kazanlar
  • Yer Tipi Kazanlar

Kazan seçimi yapmadan önce ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin, Isınma ve sıcak su ihtiyacınız varsa buna göre bir kazan tercih etmelisiniz. Isıtılacak mekânın metrekaresi de tercih için önemli rol oynamaktadır.

Duvar Tipi Kazanlar olarak bilinen kazanların birçok çeşitleri mevcuttur. Farklı marka ve modellerde kazanlar vardır. Bunların arasından en uygun olanını seçmek için mutlaka bu konularda uzman kişiler veya firmalardan yardım almak gerekir. Bu modellerin en önemli özellikleri enerji ve yakıt tasarrufu konusunda oldukça iyi olmalarıdır. Duvar Tipi Kazanlar da arıza tespitinin kolay yapılabilmesinin yanı sıra daha iyi ısıtma imkânı sağladığı da bilinmektedir.

Yer Tipi Kazanlar uzmanlar tarafından yer tipi gaz yoğuşmalı kazanlar olarak da isimlendirilirler. Yeni jenerasyon kazanlar tasarım ve kolay kurulum gibi özellikleri ile ön plana çıkıyor. Rezidanslar, büyük konutlar, ofisler, ticari tesisler ve kamu tesisleri için genellikle yer tipi kazanlar tercih edilmektedir.

Yüksek performanslı ve dayanıklı kazanlar için piyasada bulunan birçok farklı model ve markadan birini tercih etmek olukça zordur. Bu nedenle tercih için uzman ve deneyimli kişilerden yardım almak en doğrusu olacaktır.

Kazanlar hakkında bilinmesi gereken en önemli konu bilinçli bireyler olarak çevre dostu olan, doğaya karşı duyarlı olarak çalışan kazanları tercih etmek olacaktır.

Çok düşük gaz emisyon değerleri ile çalışan kazanlar çevre ve doğa dostu kazanlardır.

Bir diğer önemli nokta ise güvenli çalışma şeklidir. Kendi içinde güvenli işletme emniyet özelliği bulunan kazanlar kullanmak % 100 emniyet sağlamaktadır.

Düşük voltajlarda bile çalışabilen özelliklere sahip kazanlar tercih etmek elektriksel kaynaklı sorunları da ortadan kaldıracaktır.

Kazanlar, modüler yapıları sayesinde kolay nakliye ve kolay kurulum imkânı ile en çok tercih edilen modellerdir.

Uzun ömürlü, esnek yapı ve kolay montaj ve de montaj gibi özellikler tercih sebebidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN