Size bir telefon kadar yakınız
0212 495 36 42
Dil Seçin
tr

Kazan Dairesi Kurulumu

3 görüntülenme
Kazan Dairesi Kurulumu

Kazan Dairesi Kurulumu uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir iştir. Yanlış kurulum yapılması sonucunda doğabilecek felaketlerin büyüklüğü tezahür bile edilemez.

Kazanlar yerdeki nem, rutubet ve ıslaklıktan etkilenmemesi için yerden 10 ila 15 cm yükseklikte kurulması gerekmektedir. Yerden 10-15 cm yüksekte olması aynı zamanda brülör fanının yerdeki tozdan da uzak olmasını sağlar.

Kazan Dairesi Kurulumu için profesyonel destek almak şarttır. Erka Teknik Ekibi Kazan Dairesi Kurulumu hizmetini deneyimli ve uzman kadrosu ile müşteri memnuniyeti ilkesini esas alarak vermektedir.

Kazan Dairesi Kurulumu yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar vardır. Bunların başında kazan dairesi ana şalterinin kapıya yakın bir konumda bulunması ve sızdırmaz olmasıdır.

Kazan dairesi doğal aydınlatma yöntemi ile aydınlatılmıyorsa, aydınlatma ekipmanlarının pencere alt kısımlarına veya pencere pervazlarının altlarına denk gelmemesine dikkat edilmelidir.

Isıtma Merkezinin yerleşimi de son derece önemlidir. Isıtma Merkezi yerleşim planında bacalara en yakın konum tercih edilmelidir. Yakıt depoları ile kazanlar, duvarlar tampon bölge ismi verilen mesafeler gözetilerek konumlandırılmalıdır.

Kazan Dairesi Kurulumu için alınması gereken ruhsat çeşidi vardır. Kazan Dairesinin yüksekliği en az 2,5 metre olmak zorundadır. Bazı özel hallerde 2,5 metre yükseklik oranı değişebilmektedir. Örneğin,  150 kw’lık bir üretim yapılacaksa en az 1,5 metre, 350 kw’lık bir üretim yapılacaksa 1,8 metre olmalıdır.

Bina altında yer alan kazan daireleri için havalandırma önemli bir konudur.  Kazan Dairesine taze ve yeni havanın girebilmesi için kuranglez ismi verilen açık mesafeler bırakılmalıdır. Kazan Dairesinden çatıya kadar bacalar konulmalı ve bu bacaların baca hava kesiti ismi verilen kesitlere sahip olması gerekmektedir. Baca Hav kesitlerinin belirlenmesi ve kazan dairesi kurulumu için profesyonellik ve tecrübe şarttır. Erka Teknik Ekibi profesyonel ve uzman ekibi ile kazan dairesi kurulumu hizmeti vermektedir.

Kazanların yerleşimi, bacaların özellikleri, aydınlatma sisteminin konumu ve daha birçok teknik özellik için yani kazan dairesi kurulumu için bilgi ve tecrübe gerekmektedir. Bu konuda uzman firmalar ile çalışmak son derece önemlidir.

Yanlış Kazan Dairesi kurulumu neticesinde son 10 yılda ülkemizde 1000’den fazla kazaya sebebiyet verilmiştir. Olası felaketlerin önüne geçmek için kazan dairesi kurulumunda uzmanlaşmış ve son derece deneyimli markalar ile çalışmak son derece önemlidir.

Erka Teknik kazan dairesi kurulumu konusunda yıllarım verdiği tecrübeye dayanarak profesyonel hizmet sunmaktadır.

Kazan dairesi kurulumu esnasında yapılan en büyük hataların başında kazan dairesi kapısının doğrudan doğruya merdiven boşluğuna açılmasıdır. Tecrübesiz kişilerin bilinçsizce uyguladığı direkt merdiven boşluğuna açılan kazan dairesi kapıları yangın halinde zararlı koku ve dumanların daire içerisinde dolmasına neden olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Ahmet Demir dedi ki:

  Kazan dairesi kurulumu için şehir dışına hizmet veriyor musunuz?

  1. ERKA TEKNİK dedi ki:

   Merhaba Ahmet Bey,

   Tüm Türkiye ve hatta Kıbrıs da olmak üzere hizmetlerimizi eksiksiz siz müşterilerimize sunmaktayız. İletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN